Friday, July 6, 2007

Happy Meal


Не ми се верува дека после сиот PR, McDonald's продолжуваат со ваков тип адвертајзинг... смешки! Nutrition, my ass!
Што е следно - да почнат да се рекламираат како organic и free range?!Додуша, јас се уште чекам да го прифатат мојот предлог за MекЧварк оброк...

6 comments:

Владимир said...

“Додуша, јас се уште чекам да го прифатат мојот предлог за MекЧварк“

Со оглед на тоа што кај нас го имаше МекАјвар, не би било ништо чудно во Србија да се појави МекЧварк.

Life is full of suprises! :)

kotle said...

МекНарезак Оброк - квинтесенцијалниот сендвич од Македонија - нарезок / паризер / мартадела + четвртинче векниче лебче во содејство со јогурт / пиво - топло

Сето ова спакувано во вчерашниот дневен весник

bluessence said...

МекСедмица - The ultimate merger!
:)))

Darko said...

МекТврд - кога сендвичот од понеделникот ќе ти го дадат во петок. :))))))))))))))

Anonymous said...

Аииии каква реклама чув овде за мекдоналдсооо... неверојатно! Ако некој го мрази мекот не од глобалистички бла бла причини (добро и тоа де) туку од лични- тоа сум јас!!! Во 2000 г. бев 1 месец во Нов Зеланд и не претерувам ама се хранев 3 пати на ден токму кај смрдлививе и качив 13 кила. Исто бре ко оној од лимот супер сајз ми.
И сеа ја слушам рекламава и боже колку уверливооо само шо не си купив едно ѓубренце убедена дека е поздраво од печурките кај баба ми у дворче.
Поздрав од Femgerila

bluessence said...

А знаеш што е најстрашно, што уствари ова функционира! Изглеа имаме ептен краток рок на паметење и веруваме на health & nutrition тврдењата... Едина причина заради која сум јадела Мек (а бог ми, сум јадела многу), е вкусот! И место они да зборат јадете, вкусно е, највкусно, они викаат јадете, хранливо е. Не иде, бре, не иде... Ама јеби га, додека има овци ќе има и џемпери..